На кафедрі функціонує науковий студентський гурток. Вітчизняні та іноземні студенти приймають участь в клінічному розборі пацієнтів, в показових оперативних втручаннях та проводять наукові дослідження. Результати наукових досліджень доповідають на міжвузівських та міжнародних студентських конференціях, подаються на конкурс наукових робіт.  

                                                                                               -2023  - 

Студентка медичного факультету Задорожна Софія Богданівна на XXVII Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих учених (2023) зайняла третє місце за доповідь: “Мікрофлора раку молочної залози” /наукові керівники: проф. Галайчук І.Й., доц. Покришко О.В.

Студенти Дарія Коляда та Юрій Паляниця на XXVII Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих учених “Майбутнє за наукою», (м. Тернопіль, 10-12 квітня 2023) зайняли третє місце за доповідь: “Аналіз захворюваності на рак молочної залози. Статистичний метод діагностики РМЗ. Нейромережа – як спосіб обробки цифрових мамографічних зображень” (наукові керівники: проф. Сверстюк А.С., к.м.н. Нітефор Л.В.).

                                                                                                  -2022-

Студентка 5-го курсу медичного факультету Коваль Анна-Марія, учасниця наукового гуртка кафедри онкології, під керівництвом проф. Галайчука І.Й. брала участь в “Мультидисциплінарному тренінгу з онкології” (Multidisciplinary course on Oncology for medical students) в Антверпенському університеті, Бельгія (22.08 -- 2.09. 2022 р.), виступила з доповіддю на тему: “Рак молочної залози” і отримала 3 бали ECTS за Європейською шкалою освіти. 

                                                                                                              -2021  - 

Національна спілка студентів “Гана-Тернопіль” у співпраці з іншими асоціаціями іноземних студентів при допомозі кафедри онкології ТНМУ провели дискусійний науково-практичний вебінар на тему “Decoding Breast Cancer” 30 жовтня 2021 року.

                                                                                                          -2020 - 

Студентка 5-го курсу ТНМУ Федорчук Наталія зайняла 2-е місце за доповідь на XXIV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (13-15.04. 2020 р., секція “Внутрішні хвороби” 14.04.2020) на тему: «Дослідження мікробного спектру у злоякісних пухлинах молочної залози» (Наукові керівники: проф. Галайчук І.Й., доц. Покришко О.В.).

                     Доцент Угляр Ю.В. на занятті з членами студентського наукового гуртка (2021 рік)

Студентка 5-го курсу ТНМУ Федорчук Наталія – 2-е місце за доповідь на XXIV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених на тему: «Дослідження мікробного спектру у злоякісних пухлинах молочної залози» (Наукові керівники: проф. Галайчук І.Й., доц. Покришко О.В.) (2020 рік)

Члени студентського наукового гуртка (2019 рік)

  На базі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру на кафедрі онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського 26-27 травня 2019 року проведено II-й (заключний) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни "Онкологія". 

 Колективом кафедри було проведено відповідну організаційну роботу: складено банк тестових завдань і ситуаційних задач, підготовлено клінічні ілюстрації, розроблено методику «олімпійського іспиту», затверджено склад журі та апеляційної комісії. Іспити проходили в навчальних кімнатах кафедри та в конференцзалі обласного онкодиспансеру. В інтелектуальній боротьбі змагалися 23 учасники з різних медичних університетів України – з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Полтави, Одеси, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Чернівців і Тернополя. Студентам 5-6 курсів потрібно було проявити свої знання у розв’язанні ситуаційних клінічних задач, пройти тестовий контроль, відповісти на теоретичні запитання щодо клініки, діагностики та лікування злоякісних пухлин та правильно інтерпретувати декілька клінічних ілюстрацій (КТ, МРТ, ПЕТ, сканограми ін.), тощо. Члени журі – проф. Галайчук І.Й. (голова), проф. Крижанівська А.Є., проф. Жулкевич І.В., доцент Домбрович М.І., к.м.н. Муковоз О.Є., об’єктивно і скрупульозно оцінювали кожного учасника на усіх етапах «олімпійського іспиту».  

         У програмі «Олімпіади» були також лекції. Проф. Галайчук І.Й., завідувач кафедри онкології ТДМУ, прочитав лекцію на тему: «Досягнення кафедри онкології за 35-річчя існування»,         проф. Жулкевич І.В. – «Радіологічна діагностика доброякісних і злоякісних захворювань підшлункової залози». 

Потім було підведення підсумків «Олімпіади». Нагороджував переможців проректор з науково-педагогічної роботи ТДМУ, проф. А.Г.Шульгай. У напруженому змаганні І-е місце вибороли студенти 5-го курсу ТДМУ Стецюк Ігор Олегович та студент із Харкова Трегуб Євген Сергійович, ІІ-е та ІІІ-тє місця студенти Браїловська Вероніка із Одеси, Гичак Павло із Полтави, Собчук Олександр із Тернополя, Смородська Ольга – м. Суми, Сілецька Ольга із Івано-Франківська та Закрутько Анна із Чернівців.

Проф. А.Г.Шульгай нагороджує переможця олімпіади - студента 5-го курсу Стецюка Ігора  (2017 рік)

Усім студентам було вручено сертифікати учасника олімпіади, науково-ілюстрований підручник «Рак товстої кишки», який щойно вийшов друком в університетському видавництві під редакцією працівників кафедри. 

Після напруженого дня змагань, студентів чекала захоплива піша екскурсія Тернополем. Студенти ознайомились із адміністративним, морфологічним корпусом університету, побачили пам’ятники  І.Я.Горбачевському, видатної співачки Соломії Крушельницької, Тараса Шевченка, Івана Франка. Нікого не залишило байдужим - перлина міста Тернополя, наше озеро. Студенти пройшлись по набережній Тернопільського ставу,  завершилась екскурсія на старовинній вулиці Валовій.

Другий день олімпіади видався не менш багатим на враження. Учасники разом з працівниками кафедри відвідали музей Соломії Крушельницької в с. Біла, Тернопільського району. 

Музей було відкрито 1963 року у колишньому парафіяльному будинку (десь з 1860 р.), де у 1878-1891 рр. пройшли дитячі та юнацькі роки славетної української оперної співачки Соломії Амвросіївни Крушельницької (1872-1952).

В основу експозиції лягли фотографії, особисті документи співачки, афіші, програми, запрошення, листи, рукописи спогадів сучасників, сценічні прикраси, одяг, предмети побуту та меблі, твори музики, образотворчого мистецтва та літератури, присвячені Соломії Крушельницькій.

До музейного комплексу входять: мурована церква св. Миколая (1625 р.); три козацькі хрести, розміщені навколо будинку; кам'яний хрест "Свободи" 1848 р., і дві релігійні фігури, а також біломармуровий надгробний пам'ятник на могилі батьків на сільському кладовищі, привезений С. Крушельницькою з Італії.

Другий рік поспіь кафедра онкології та онкодиспансеру є організаторами Всеукраїнської студентської олімпіади з онкології і цим самим долучається до процесу виховання майбутніх онкологів України.